rWitaj w portalu @LiPSZ Szkół dla dorosłych przy WSUPiZ w Rykach!

http://lipsz.lswryki.pl to strona, której zadaniem jest wspomaganie i ułatwienie nauki zarówno uczniom jak i nauczycielom .

E-learning jest nowoczesną i ciągle rozwijającą się formą udostępniania materiałów dydaktycznych (tzw. kursów) przy wykorzystaniu INTERNETU.

Nasze szkoły dołączają się do tej technologii - traktując ją jako doskonały środek uzupełniania wiedzy szczególnie dla studiów niestacjonarnych realizowanych w deficycie czasu.

Portal Edukacyjny @LiPSZ, to system typu Learning Content Management System (bazujący na darmowym i otwartym projekcie Moodle – http://moodle.org), który pozwoli Tobie na umieszczenie w Internecie wirtualnego kursu, w którym będziesz mógł osadzić gotowe dokumenty takie jak pliki programu Microsoft Power Point lub Microsoft Word, dokumenty PDF, stworzyć nowe dokumenty online oraz osadzić w kursie aktywności takie jak czat, quiz, zadanie czy też forum dyskusyjne.

Przekazywanie treści wykładw lub ćwiczeń to główny ale nie jedyny sposób w jaki możesz wykorzystać Portal Edukacyjny. Twój wirtualny kurs może być wykorzystany jako miejsce publikacji wyników egzaminów, informacji o odwołanych zajęciach, harmonogramu przedmiotu, etc… Dodatkowo, twój kurs może zawierać testy, quizy i zadania dla twoich studentów. Jako właściciel kursu będziesz miał precyzyjną kontrolę nad tym kto uzyska dostęp do Twojego kursu oraz (dzięki mechanizmowi logów) będziesz znał każdy ruch studentów w kursie.

Platforma Moodle o którą jest oparty nasz Portal Edukacyjny to jeden z najlepszych (moim zdaniem najlepszy!) systemów wspomagających pracę nauczyciela akademickiego... Możesz z niego skorzystać bez żadnych warunków czy też opłat. Możesz również w dowolnym momencie zrezygnować z jego usług.

Życzymy nauczycielom i uczniom wiele pożytku w korzystaniu z tego nowego narzędzia.


Zadaniem Portalu Edukacyjnego jest zarządzanie wirtualnymi kursami, które są odpowiednikiem tradycyjnych zajęć. Każdy nauczyciel akademicki może otrzymać konto na Portalu i wykorzystywać swój wirtualny kurs jako narzędzie wspomagające nauczanie tradycyjne.


Elektroniczne kursy pozwalają:

 • precyzyjnie określić zasady dostępu do kursu przez studentów,

 • umieścić materiały elektroniczne (dokumenty PDF, prezentacje, pliki DOC), które studenci mogą pobrać na swój komputer,

 • tworzyć testy, quizy oraz przeglądać wyniki poszczególnych studentów,

 • umieścić dla studentów zadanie i zapamiętać rozwiązanie przesłane przez każdego z nich,

 • osadzić w kursie forum (dowolna ilość) oraz czat,

 • podzielić studentów w kursie na grupy i przydzielać zadania grupom,

 • umieścić ankiety oraz przeprowadzić głosowanie na dowolny temat,

 • prowadzić dialog asynchroniczny z pojedynczym studentem,

 • tworzyć online wirtualną książkę i udostępnić ją studentom.


 • Jeżeli dany nauczyciel nie chce przekazywać studentom swoich materiałów lub korzystać z wyżej wymienionych funkcjonalności, może wykorzystać swój kurs jako medium komunikacji ze studentami (publikacja wyników egzaminów, odwołane zajęcia, etc).


  Administrator portalu @LiPSZA.P

  Last modified: Sunday, 16 September 2012, 11:39 AM